Lielās lugas

Lelde Stumbre “Alba, redzi un dzirdi!”

Luga 2 cēlienos. Drāma. Darbības laiks – mūsdienas, darbības vieta – Albas dzīvoklis, Daugavas krasts. Darbojošās personas – 1 sieviete, trīs vīrieši.

Lelde Stumbre “Burvīgie blēži”

Luga 2 cēlienos. Krāpnieku komēdija, balstīta uz patiesiem notikumiem. 6 asprātīgas epizodes par pasaules elegantākajiem krāpniekiem pagājušā gadsimta 25.-50 gados Francijā…

Darbības vieta: dažādas vietas: juvelierveikals, mākslas galerija, iela, kuģa klājs, zīlnieces salons, policijas iecirknis.

Darbojošās personas:Dažādus lugas varoņus var spēlēt viens un tas pats aktieris.

Burvīgie blēži

 

Lelde Stumbre “Droši kā tankā”

Luga 2 cēlienos. Žanrs –  kara traģikomēdija. Darbības laiks 1945.gada 8. maijs. Darbības vieta – lauku apvidus, sašauts padomju tanks. Darbojošās personas – 6 pieaugušie ( 4 vīrieši un 2 sievietes)

Sašautā tankā noslēpjas četri krievu armijas izlūki –  divi krievi, latvietis, tadžiks, bet tankā jau slēpjas vācu armijas dezertieris – čehs. Tanka šaurībā, bezgaisā un neziņā cilvēku attiecības ir saspīlētas un grūti saglabāt cilvēcīgumu. Arī drošību tanks nesniedz…

Droši kā tankā

 Lelde Stumbre “Garais dancis”

Luga 2 cēlienos. Žanrs – dramatiski muzikāla luga ar liktenīga varoņa piedalīšanos. Darbības laiks – mūsdienas. Darbības vieta – deju zāle. Darbojošās personas – 8 pieaugušie (4 vīrieši, 4 sievietes), dejotāji.

Lugas stāsts ir par sacensību, kas ne vienmēr nes gandarījumu un allaž parādās Kāds, kas cenšas to izmantot…

Garais dancis, fragments

Lelde Stumbre “Fokstrots”

Luga 2 cēlienos. Darbības laiks – mūsdienas. Žanrs –  Nedaudz mistisks stāsts ar pārvēršanos. Darbības vieta – pilsētas birojs, automašīna, plaša lauku māja, tās apkaime. Darbojošās personas – 8 sievietes un 7 vīrieši.

Kāds vīrietis pieķer zādzību, ko paveikusi – lapsa. Lapsa ir viltīga un spējīga uz jebkādām pārvērtībām, bet mūsu varonim jāmācās atšķetināt īstu dzīvi no iedomātas un, protams, jāpieņem lēmums. Bet lapsa nekad nepaliek bešā. Tāpēc , ka katrā no mums sēž mazāka vai lielāka lapsiņa.

Fokstrots.fragments

Lelde Stumbre “Kalnu Tāle”

Luga 2 cēlienos. Darbības laiks – mūsdienas, Darbības vieta – lauki, Darbojošās personas – 11 pieaugušie, 7 sievietes, 4 vīrieši.

Kalnu Tāle ir apņēmīga sieviete, ,kura spītīgi cenšas noturēties savā mājā laukos, kur viņu atvedis no pilsētas viņas pēkšņi mirušais vīrs –  lai gan visi, ģimene un draugi, domā, ka tas ir bezjēdzīgi.Tas arī ir bezjēdzīgi, tomēr Tāle ir tāda. Spītīga.

Kalnu Tāle. Fragments

 Lelde Stumbre “Ķēniņiene Mirdza”

Luga 2 cēlienos. Darbības laiks – 20gs. 20-40 gadi un 20.gs 70. gadi. Darbojošās personas – 13 pieaugušie, 5 sievietes, 8 vīrieši, bērni-pionieri, apsveicēji

Dzejniece Mirdza Ķempe bija ļoti interesanta personība – dzejnieka Ērika Ādamsona sieva, pati ļoti cerīga dzejniece, galu galā , sieviete, kas apzināti veidoja karjeru padomju laikā, tomēr nezaudējot savu individualitāti. Luga balstīta uz dzejnieces Mirdzas Ķempes vēstulēm un runām.

Ķēniņiene Mirdza. Fragments

Lelde Stumbre “Ķiploku lauks”

Luga 2 cēlienos Žanrs – lauku drāma. Darbības laiks – mūsdienas. Darbības vieta – lauku apvidus, pie ugunskura. Darbojošās personas – 4 cilvēki, 3 vīrieši, viens 15 gadus vecs zēns.

Stāsts par vecāku vīru, kurš nespēj izlemt – pārdot savu māju vāciešiem un doties uz pilsētu vai tomēr ne. Dēls tēvu mēģina saprast. Tikmēr kaimiņos notiek traģēdija…

Ķiploku lauks. Fragments

 Lelde Stumbre “Laimīgā Blūmentāle”

Luga 2 cēlienos. Žanrs – sieviešu luga. Darbības laiks – mūsdienas. Darbības vieta – jūras krasts, smiltis. Darbojošās personas – 3 sievietes un Vīrietis.

Trīs draudzenes ierodas jūrmalā, lai nosvinētu dzimšanas dienu, bet tad viena no viņā ierauga jūrā laivu, kurā guļ pilnīgi kails vīrietis.

Laimīgā Blūmentāle.Fragments

 Lelde Stumbre “Mī…mālēt!” (Bilde)

Luga 2 cēlienos. Darbības laiks – mūsdienas. Darbības vieta – mākslinieces darnīca. Darbojošās personas – 4 cilvēki,( 2 vīrieši, 2 sievietes).

Luga stāsta par traku, bohēmisku mākslinieci un viņas vīzijām, bet patiesībā par to, ka viņa tikai grib mālēt, neko vairāk!

Mī…mālēt! (Bilde) Fragments

Lelde Stumbre “Pāris-nepāris”

Luga 2 cēlienos un 10 epizodēs. Žanrs – filozofiska drāma. Darbības laiks – mūsdienas. Darbības vietas – ši pasaule un Tā pasaule. Desmit dažādas vietas – dzīvoklis, kafejnīca, iela, darbnīca, atkal iela utml. Darbojošās personas – 10 cilvēki, 5 sievietes un 5 vīrieši.

Luga ir par nepārtrauktību, par tā saucamo “tauriņa efektu” – viss dzīvē ir saistīts un to der atcerēties, kad sāksi uz kādu kliegt…

Pāris-nepāris. Fragments

Lelde Stumbre “Saulriets”

Luga 2 cēlienos. Darbības vieta – dzīvoklis, upes krasts. Darbības laiks – mūsdienas. Darbojošās personas – 5 cilvēki, 1 vīrietis, divas sievietes, zēns un meitne, pusaudži.

Luga stāsta par vīrieti, kuram ir neparastas spējas, bet kurš tās slēpj, jo ar tām nevar dzīvot normālā ikdienas sabiedrībā, bet galu galā viņa brāļa sieva izkustina viņu no sastinguma un mātes uzraudzības.

Saulriets. Fragments

 Lelde Stumbre “Viņa ir cerībās”

Luga divos cēlienos. Romantiska drāma. Darbības laiks – mūsdienas. Darbības vieta – dažāda, lauki, pilsētiņas iela, kāpņu telpa, ārsta kabinets, dzīvoklis… darbojošās personas – 10 cilvēki, 6 sievietes un 4 vīrieši.

Skumjš, bet romantisks stāsts par meiteni, kas tic, ka viss būs labi. Apkārtējie ne, bet viņa tic.

Viņa ir cerībās. Fragments

Lelde Stumbre “Skatiens no augšas”

luga divos cēlienos

Drāma. Darbības laiks – senatne, darbības vieta – klajums, ceļš, būda. Darbojas – 3 cilvēki, 2 vīrieši, viena sieviete

Stāsts par kādu paklīdušu sievieti un viņas cerību

Skatiens no augšas

2 thoughts on “Lielās lugas”

  1. Lelde Stumbre “Ķiploku lauks”,mans @ pasts vai varu iegūt šai lugai scenāriju (esmu režisore) Saldus novadā Zirņu pagastā

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Leldes Stumbres jaunākās lugas un fragmenti.

%d bloggers like this: